Pokračovatel starého blogu, poněvadž Ofélie si tam už naplnila kapacitu galerie...

Sbírka papírových hor

27. october 2015 at 14:40 | Ofélie |  ILUSTRACE2015
Stromy, vázy a krajinky. To mi nikdy tvořit nešlo. A jak to tak bývá, díky lidské lenosti, jsem se o to ani nijak nesnažila. Ráda si skicuji lidi, zvířata, zeleninu... Však víte, že mé ilustrace nic moc jiného, než člověka a zvíře neobsahují.
Přesto jsem se nějakou náhodou dostala ke skicování krajiny a naprosto mě to pohltilo. Tedy, abych byla přesnější... Pohltily mě hory. Jako už tisíckrát. Ať ve fotografii, v reálném prožitku, v mytologii... Vždy jsem byla uchvácena a díky tvoření jsem se jim dostala zase o krůček blíže.
V létě, když jsem trávila měsíc v té zapadlé buddhistické vesničce uprostřed Himálaje, každé ráno i večer jsem se dívala na ty stejné kolosy, kteří přesto vypadali pokaždé jinak a pokaždé z nich šla jiná neuchopitelná energie a síla.... Začala jsem pár kresbami a skončila u skoro každodenního pár-minutového sezení s akvarelem. Nějak jsem měla pocit, že s nimi díky štětci promlouvám. Barvy se střídaly stejně jako se střídaly mé pocity a nálady.

A často, když si po těch horách stýskám, listuju si obrázky a jsem tam zase....A poslední tři jsou doma malované... 

2 people judged this article.

Comments

1 Oskar | 7. november 2015 at 14:09 | React

Jé to jsem nepoznal, že jsou anilínky! Moc se mi líbí, jak se ti podařilo je namíchat že nevypadají jako samostatné barvy, to mně se nedaří.)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.