Pokračovatel starého blogu, poněvadž Ofélie si tam už naplnila kapacitu galerie...

OFÉLIINA POHÁDKA

22. october 2015 at 14:14 | OfélieJmenuji se Ofélie Krausová, narodila jsem se 1996 a pořád žiju. Ráda si tvořím už od té doby, co jsem se naučila jakštakš držet v ruce tužku, ale posledních několik let intenzivněji a s cílem. Na uměleckou školu jsem se sice dostala, ale je pro mě přednější pochopit svět komplexně a ne jen očima umělce, proto jsem zůstala na osmiletém gymnáziu. Vysokou školu bych si přesto přála vystudovat uměleckou.
Nejsem pouze samouk, velké poděkování náleží mému výtvarnému učiteli, panu Martinu Stanovskému, který mě učí, jak se na věci dívat a ne jen jak je slepě malovat.

VÝTVARNĚ TVOŘÍM si pořád a ráda sdílím svoje nadšení s ostatními a "díla" předávám dál. Ráda přemýšlím o smyslu věcí, tudíž ve svých dílech si často hraji s dogmaty, převracím realitu a ráda zkoumám věci z více stran. Celý život je o hledání pravd a nacházení těch, které nejlépe fungují na náš vlastní životní příběh.

FOTOGRAFUJI pro své potěšení, někdy na požádání. Vím, že fotografování nestojí na kvalitním fotoaparátu, stejně jako vaření není o dobrém hrnci. Přesto jsem často tázána, čím fotím, proto ráda hrdě sdělím, že kinofilmovou Yashicou z roku 1970, (Yashica electro35, obj.Yashinon DX 1.7/45mm) a digitální zrcadlovkou Canon 40D (+obj. Sigma AF 18-70mm, manuální skla Pancolar 1.8/50mm a Porst 2.8/35mm)


Jinak ráda vařím a jím, z etických důvodů (a zdravotních výhod) jsem vegan, ráda dokumentuji (-jak kresbou, slovem, tak fotografií), ráda cestuji, píši dopisy, miluji přírodu, svoji jedlou zahrádku, materiální věci vyráběné s láskou a své srstnaté slunce, červeného psa Balúa.


TVORBA OFICIÁLNĚ:

Co se týče potisků na textil, kdy povětšinou maluji portréty zvířat, je pro mě moc důležité, aby tričko, taška, či cokoliv jiného, bylo originální a velmi osobní pro člověka, který danou věc nakonec bude opatrovat. Proto již nemaluji tolik pouze psy, ale přistupuji k malbě na textil spíše jako k navrhování tetování, než pouhému kopírování reality.
Barvy používám jen ty nejkvalitnějších českých značek. Trička, tašky, polšáře i jiné buď posílají lidé své, nebo kupuji, či podle představ šiji já. To záleží na osobní domluvě:)


Novým věcem se nebráním, velmi ráda se nechám popostrčit k myšlence, kterou bych sama nevymyslela a proto budu ráda, když mě budete s jakkoliv šílenými tématy kontaktovat:)
Ofélie
 

2 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.